Praca zdalna dla wielu osób jest synonimem idealnego sposobu na zarabianie pieniędzy. Praca z domu, z biura coworkingowego, czy też z drugiego końca świata z pewnością może stać się idealnym sposobem nie tylko na dorobienie, ale również na całe życie!
Wstajesz o dziewiątej, robisz kawę i siadasz do komputera. Pracujesz kilka godzin, po czym robisz zakupy, wyprowadzasz psa na spacer. Chwytasz laptopa w dłoń i udajesz się do kawiarni, by i tam popracować, w otoczeniu zabieganych ludzi. Praca zdalna wydaje się naprawdę przyjemna, lecz co tak naprawdę trzeba robić, by móc zarabiać przez Internet?
Zarabianie w Internecie – pomysły na pracę online
Pomysłów na zarabianie w sieci jest naprawdę dużo. Najczęściej mówi się o zarabianiu pasywnym, czyli bez naszego udziału. To najlepszy sposób, lecz ciężki do realizacji. Dlatego widząc magiczne oferty o zarabianiu olbrzymich pieniędzy bez wkładu własnego i wiedzy zapala się nam czerwona lampka.
Postanowiłem odrzucić tego typu oferty, łącznie z marketingiem sieciowym MLM oraz ankietami, które są dość nietypowym i niestety w sporej części przypadków nieopłacalnym zajęciem. Zostały same konkrety.
Copywriting – zarabianie na pisaniu tekstów
Jeżeli masz “lekkie pióro”, możesz spróbować swoich sił w copywritingu. Copywriting to bardzo szerokie pojęcie, albowiem tyczy się praktycznie każdej formy pisemnej. Możesz zająć się tworzeniem opisów produktów, artykułów na firmowym blogu, aktualności, recenzji i poradników w różnych redakcjach, a także maili wszelkiej maści oraz treści do serwisów społecznościowych.
Ważna rada – znajdź swoją niszę. Jeżeli skupisz się na tworzeniu tekstów w tematyce, którą znasz i lubisz, możesz tworzyć wysokiej jakości merytoryczne treści. Będziesz również czerpać ogromną przyjemność, a nawet zwykłą frajdę z pracy, a to jest najważniejsze!
Zarabianie na Afiliacji przez internet
Afiliacja to zarabianie na polecaniu. Polecać możesz rozmaite produkty i usługi, a w zamian otrzymujesz prowizję od ich sprzedaży.
Wiele osób słusznie uważa, że by zarobić na afiliacji, trzeba zbudować odpowiednią bazę użytkowników, którzy będą czytać nasze treści wraz z propozycjami produktów. To prawda – im więcej osób zobaczy i kliknie w link polecający, tym większa szansa na zarobek.
Nie trzeba jednak myśleć od razu o tworzeniu bloga, kanału na YouTubie czy strony na Facebooku. Zarabiać z afiliacji możemy chociażby polecając produkty, których szukają użytkownicy na forach internetowych i grupach tematycznych w mediach społecznościowych.
Świetnym przykładem jest pomoc w wyborze elektroniki, kont bankowych oraz kosmetyków. Jeżeli znasz się na rzeczy i zbudujesz sobie renomę w środowisku, może to się stać twoim dodatkowym zarobkiem (rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie).
Wirtualny asystent – praca online
Wirtualna asystentka lub wirtualny asystent to dopiero raczkujący trend, który coraz szerzej wykorzystywany jest przez małe przedsiębiorstwa. Taka osoba odpowiadać może za rozmaite rzeczy. Cel jest jeden – maksymalnie odciążyć właściciela i pracowników firmy, by mogli skupić się na ważniejszych rzeczach.
Wirtualni asystenci mogą:
- analizować rynek
- zajmować się dokumentami
- tworzyć raporty, prezentacje
- planować spotkania, podróże, wydarzenia
- pisać maile, tworzyć bazy klientów, rozwijać sieć kontaktów
- prowadzić profil szefa w mediach społecznościowych
- tworzyć oferty, kosztorysy
Zakres jest naprawdę szeroki i wszystko zależy od tego, jakie masz kompetencje oraz czym konkretnie chcesz się zajmować. Warto pamiętać o jednym – nie musisz robić wszystkiego. Część pracodawców za bardzo obciąża swoich podwładnych obowiązkami, dlatego w przypadku pracy jako wirtualny asystent należy zwrócić uwagę na zakres prac, jakie musisz wykonać. Nie jesteś w stanie robić za księgowego, marketingowca, helpdesk, programistę, analityka i sekretarkę jednocześnie.
Montaż filmów i animacji – pomysł na biznes z domu
Jeżeli rozwijasz się w kierunku obróbki filmów i/lub tworzenia animacji, możesz również pracować zdalnie. Konsumpcja treści wideo rośnie z roku na rok, a coraz więcej firm decyduje się na tworzenie własnych materiałów.
Nie musisz być profesjonalistą. Już podstawowa znajomość programów pokroju DaVinci Resolve czy Adobe Premiere Pro pozwala tworzyć krótkie materiały wideo pokroju explainerów, social video oraz filmików na YouTube.
Jeżeli masz zdolności rysunkowe i tworzysz animacje, możesz świadczyć usługi coraz liczniejszej rzeszy YouTuberów i streamerów, którzy chcąc stworzyć bardziej profesjonalne materiały, będą urozmaicać je od strony wizualnej, wprowadzając elementy animowane.
Grafik Freelancer – projektowanie graficzne online
A co jeżeli jesteś grafikiem lub malarzem, tworzysz rysunki, świetnie radzisz sobie w Photoshopie lub pałasz się digital artem? W sieci masz ogromne pole do popisu. Z usług grafików korzysta ogromna liczba firm.
Jeżeli malujesz lub rysujesz klasycznie, możesz pokazać swoje portfolio w sieci i przyjmować zlecenia na swoje dzieła. Portrety, karykatury czy krajobrazy wykonane ręcznie przez lokalnych artystów zyskują coraz większą popularność, a w zależności od swoich umiejętności i zaangażowania możesz liczyć na dziesiątki, setki, a także tysiące złotych miesięcznie.
Nie inaczej ma się sprawa z grafikami, dla których retusz, czy też tworzenie ilustracji w Photoshopie lub innym programie to chleb powszedni. Możesz retuszować zdjęcia na zamówienie, współpracować z fotografami, tworzyć miniaturki dla YouTuberów, przygotowywać materiały promocyjne dla firm i wiele więcej.
Jeżeli z kolei zajmujesz się digital artem, możesz także tworzyć grafikę na zamówienie, realizować projekty koszulek, tworzyć obrazy, wykonywać wizualizacje tatuaży, okładki albumów, loga itp.
SEO Freelancer – praca zdalna
Specjalista ds. SEO to ekspert od pozycjonowania stron internetowych. Swoimi działaniami pozwala lepiej zoptymalizować witrynę oraz treści na niej obecne do standardów wyszukiwarek. Do jego obowiązków należą między innymi:
- optymalizacja strony internetowej
- kontrola treści (dobór słów kluczowych, kontrola jakości)
- analiza konkurencji
- rozwój stron zapleczowych
- link building
- analiza i raportowanie działań SEO
Zaczynając, możesz oferować pomoc w pozycjonowaniu lokalnym firmom. Często nie posiadają one dobrze zoptymalizowanych stron internetowych, jakościowych treści, a czasem nawet własnej wizytówki w Google. Możesz za niewielkie pieniądze pomóc im w działaniach SEO, zdobywając pierwsze doświadczenie.
Social Media Manager – Zarabianie na obsłudze profili
Czujesz się na Facebooku, Instagramie i w innych mediach społecznościowych jak ryba w wodzie i masz za sobą prowadzenie fanpage’ów? Możesz pomyśleć o zarabianiu na prowadzeniu profili firmowych w tych witrynach. “Digitalizacja” marketingu sprawia, że wiele przedsiębiorstw chce zaistnieć w social mediach.
Możesz zatrudnić się w agencji social media i pracować zdalnie, albo działać na własny rachunek. Wiele mniejszych przedsiębiorstw nie chce wydawać sporych pieniędzy na pełną kampanię social media. Chcą jedynie być obecni w mediach społecznościowych i zapewnić swoim klientom lepszą komunikację. Takim osobom możesz stworzyć fanpage oraz pomóc w publikacji treści.
W przypadku social media liczy się przede wszystkim zrozumienie branży i wymagań klientów, a także spory dystans, otwartość na ludzi oraz ogromna doza cierpliwości. To Ty musisz umieć w razie czego rozwiązać problemy klienta, które mogą prowadzić do utraty dobrego wizerunku.
Zarabianie na blogu
Jeżeli interesujesz się danym tematem i posiadasz sporą wiedzę, którą chcesz się podzielić, możesz zacząć tworzyć własnego bloga. Stworzenie takiego serwisu, wrzucanie treści i budowanie zasięgu to żmudna praca, lecz jeśli włożysz w to sporo czasu i serca, czytelnicy zaczną sami napływać.
Zarabiać możesz na reklamach umieszczanych we wpisach, specjalnych linkach afiliacyjnych (opisanych szerzej w nagłówku o afiliacji), a także przy tworzeniu artykułów sponsorowanych, za które możesz otrzymać wynagrodzenie lub barter, np. w postaci recenzowanego produktu. Podczas rozwoju bloga można również rozpocząć karierę influencera.
Influencer – praca online
Internetowi celebryci coraz częściej podejmują współpracę z markami. Przekłada się to oczywiście na rozwój tzw. influencer marketingu, czyli marketingu opartego o znane postaci z Internetu. Jeżeli posiadasz swojego bloga, kanał na YT, masz sporo obserwujących na Instagramie lub fanpage na Facebooku, możesz zostać influencerem.
Stanie się influencerem oczywiście nie należy do zadań prostych. Najwięcej szans na to mają osoby charyzmatyczne, z dobrą prezencją i/lub wiedzą na dany temat. Taki człowiek przyciąga innych jak magnes, gromadząc swoich fanów, skupionych wokół określonego tematu.
Zarabiać możesz na barterze oraz płatnym reklamowaniu produktów na swoim profilu. Możesz także łatwiej stać się ambasadorem marki i otrzymywać za to regularne wynagrodzenie. Więksi influencerzy są także zapraszani do reklam oraz na rozmaite wydarzenia branżowe, gdzie przyciągają uwagę klientów.
Robienie stron internetowych na WordPressie
W dobie Internetu posiadanie witryny własnej firmy to must have. Jeżeli potrzebujemy jedynie przysłowiowej “wizytówki”, nie ma sensu zatrudniać pełnoprawnego programisty, który stworzy stronę od zera. Może to zrobić osoba, która umie tworzyć proste strony na WordPressie.
W Internecie znajdziesz wiele poradników jak stworzyć stronę internetową bez umiejętności programistycznych. W samym WordPressie dostępnych jest mnóstwo wtyczek, które umożliwiają tworzenie stron z wykorzystaniem prostego interfejsu drag and drop (przeciągnij i upuść). Z ich pomocą możemy tworzyć ładne strony w szybkim czasie.
Pracując krócej możemy zaoferować znacznie niższą cenę, którą chętnie zaakceptują właściciele małych firm. To właśnie oni najczęściej chcą po prostu mieć witrynę, bez prowadzenia tam dużej aktywności. WordPress umożliwia także łatwe stworzenie bloga.
Jedyną umiejętnością, której musimy się nauczyć, jest umieszczenie danej strony na hostingu. W tym celu warto sprawdzić jak wykupić domenę i hosting, jak zainstalować WordPressa oraz jak wykonywać kopie zapasowe oraz niezbędne aktualizacje. Z drugiej strony możemy cały ten proces zlecić programiście, który wykona to za ułamek zarobionej kwoty. Robienie stron ma jeszcze jedną zaletę – jakiekolwiek zmiany witrynie będą dokonywane przez nas, co oznacza dodatkowy zarobek.
Programowanie – pomysł na działalność online
To jeden z tych sposobów, który wymaga doświadczenia. Jeżeli zajmujesz się programowaniem lub chcesz się w tym kierunku rozwijać, możesz bez problemu normalnie pracować w pełnym wymiarze godzin, dorabiać sobie, wykonując rozmaite zlecenia lub tworząc coś samodzielnie.
Co można przykładowo robić jako programista?
- tworzyć programy z określoną funkcjonalnością na zlecenie firmy
- budować bazy danych dla klientów korporacyjnych
- tworzyć zaawansowane strony internetowe
- pisać aplikacje mobilne
- optymalizować działanie obecnych programów
- tworzyć wtyczki do WordPressa
- pisać skrypty na strony internetowe
- tworzyć skrypty automatyzujące pracę systemu
- pisać skrypty do arkuszy kalkulacyjnych
- tworzyć gry komputerowe i mobilne
Możliwości programisty są przeogromne, a eksperci w branży zarabiają kilka, kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie.
Dropshipping – biznes online
Z roku na rok dropshipping zyskuje coraz większą popularność. Na czym on jednak polega? Idea jest dość prosta – zamiast prowadzić sklep i posiadać wszystkie produkty na magazynie, samodzielnie je sprowadzać i wysyłać, ograniczasz się do czystej sprzedaży.
Twoją rolą jest pozyskanie klienta oraz zachęcenie go do zakupu produktu za pośrednictwem twojej witryny. Cały proces pakowania i wysyłki zamówienia przeprowadza hurtownia lub sam producent. Takie rozwiązanie eliminuje koszty po twojej stronie, związane z magazynowaniem i wysyłką towaru. Za sprzedaż dostajesz określoną prowizję.
Reselling
Pojęcie resellingu mogą kojarzyć młodsi ludzie, którym temat mody nie jest obcy. To właśnie ubrania i buty najlepiej nadają się na reselling. Polega on na kupowaniu elementów garderoby z limitowanych kolekcji, by później odsprzedać je z zyskiem.
Trend ten widoczny jest zwłaszcza w przypadku streetwearu. Limitowane edycje butów Nike (Air Jordan, Air Force), Adidas (Yeezy, Ultraboost), czy też ubrań Supreme, Balenciaga i innych sprzedawane są w cenie bazowej, która na rynku wtórnym, z uwagi na ograniczoną podaż, potrafi rosnąć do niebotycznych wartości.
Reseling wymaga odpowiedniej wiedzy o rynku ubrań i butów, a także wyczucia czasu – produkty na tzw. dropie często wyprzedawane są w kilka sekund. Niektórzy resellerzy wykorzystują umiejętności programistyczne i piszą specjalne skrypty, które automatycznie rezerwują lub kupują określone towary.
To ciekawe rozwiązanie dla młodych ludzi, a pieniądze z niego mogą być naprawdę olbrzymie. Najwięksi gracze umieją na tym zarabiać tysiące złotych miesięcznie.
Kup taniej, sprzedaj drożej – handel online
“Teraz jest wojna, kto handluje ten żyje” – śpiewał Stanisław Grzesiuk. Wojny już nie ma, ale na handlu tak czy siak da się zarobić. A handlować można wszystkim! Jeżeli znasz jakąś niszę, komputery, smartfony, odzież, kosmetyki, przedmioty kolekcjonerskie, to możesz na tym zarobić. Jak? Kup taniej, sprzedaj drożej!
W serwisach pokroju OLX, Vinted czy Allegrolokalnie dostępnych jest mnóstwo ofert przedmiotów, które są sprzedawane po zaniżonych cenach. Wystarczy umieć odszukać taką perełkę, wynegocjować cenę, kupić, ewentualnie naprawić lub wyczyścić i odsprzedać z zyskiem. Prosty sposób na pracę, w której możemy ograniczyć się do wychodzenia z domu do paczkomatu lub na pocztę.
Korepetycje online – praca zdalna
Znasz się na matematyce, umiesz wyjaśnić zagadnienia z fizyki bądź tłumaczyć ludziom jak poprawnie mówić po angielsku? Możesz zacząć prowadzić korepetycje online! W zależności od tematyki możesz liczyć na 20 do nawet 200-300 zł za godzinę korepetycji.
To świetny sposób na dorabianie, zwłaszcza jeśli zajmujemy się niszowymi tematami, np. przygotowaniem do matury z informatyki lub wymagającymi sporej wiedzy – egzaminami zawodowymi czy rozszerzonymi maturami z biologii lub chemii.
Streamowanie
Lubisz grać w gry i osiągasz w nich sukcesy, a przy tym jesteś otwarty i kochasz dyskutować? Streamowanie może być wtedy idealnym rozwiązaniem. Jeżeli masz dobry mikrofon oraz szybkie łącze internetowe, możesz założyć konto w serwisie Twitch, YouTube lub Facebook Gaming i rozpocząć swoją przygodę.
Bycie streamerem jest o tyle fajne, że możesz zacząć łatwo monetyzować to, co robisz w wolnym czasie – granie w gry. Zarabiać możesz dzięki wpłatom od widzów, umowom sponsorskim z firmami, a także łącząc pracę streamera z karierą influencera.
Projektowanie 3D – zarabianie zdalnie przez internet
Tworzenie wizualizacji 3D to ciekawa nisza, wymagająca jednak odpowiedniej wiedzy i umiejętności z zakresu tworzenia grafiki trójwymiarowej. Jeżeli nabierzesz w tym doświadczenia i nie będzie dla Ciebie problemem tworzenie obiektów w postaci narzędzi, domów i innych wizualizacji możesz śmiało szukać pracy w firmach budowlanych, drogowych, produkcyjnych i w wielu więcej.
Aby móc pracować efektywnie, konieczne będzie wyposażenie się w wydajny komputer oraz licencję programu. Osoby pracujące w AutoCAD, Blender, Cinema4D, 3DS Max czy chociażby Sketchup mogą liczyć na zlecenia lub pracę, gdzie kwoty sięgają kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Praca w domu – wady i zalety
Praca zdalna, jak każda inna, posiada wady i zalety. Warto mieć to na uwadze, ponieważ dla niektórych osób może ona okazać się o wiele gorsza niż standardowa praca stacjonarna. Warto tutaj jednak nadmienić, że pracować zdalnie możemy nie tylko w domu, ale również z biura coworkingowego.
Zalety pracy przez internet
Wśród zalet warto przede wszystkim wymienić:
- Wolność – w takiej skali nie dostarczy jej nam żadna inna forma pracy. Możesz pracować nad jeziorem, na Malediwach, czy podczas rejsu gondolą w Wenecji. Ogranicza Cię tylko dostęp do Internetu.
- Elastyczny czas pracy – pracujesz rano, idziesz pobiegać, potem na zakupy, na plażę i wracasz do biurka. Dzięki pracy zdalnej układasz sobie życie jak chcesz. Znam osoby, które lubią siedzieć przed komputerem późno w nocy, gdy nikt im nie przeszkadza, a następnie spać do południa.
- Niskie wymagania – w większości przypadków wystarczy laptop, smartfon i dostęp do Internetu. Nie musisz inwestować dużych pieniędzy, nie musisz też wydawać na dojazd.
- Oszczędność czasu – niektórzy dojeżdżają do pracy nawet ponad godzinę, tracąc tym samym 2-3 godziny codziennie. Pracując zdalnie wystarczy, że przejdziesz się z łóżka do biurka, albo weźmiesz laptopa na kolana. Nawet nie musisz zdejmować piżamy!
- Wyższe zarobki – pracę zdalną możesz bez większego problemu wykonywać dla osób z zagranicy. To z kolei łatwo przekłada się na wyższe zarobki. Możesz dostawać wynagrodzenie w euro lub dolarach, a wydawać w złotówkach.
- Wygodne rozliczanie – pracować zdalnie możesz w oparciu o umowę zlecenie i o dzieło, a z czasem założyć własną działalność gospodarczą.
Wady pracy przez internet
Widząc tyle zalet chciałoby się rzec, że praca zdalna to coś idealnego. Nic z tych rzeczy! Do wad warto zaliczyć:
- Walka z prokrastynacją – bez tego się pogubisz. Pracując w domu nikt nie będzie stał nad Tobą i mobilizował. Prokrastynacja to największa bolączka wielu zdalnych pracowników.
- Brak kontaktu z innymi – pracując w domu pozbywasz się możliwości codziennego przebywania ze współpracownikami. Brak realnego, fizycznego kontaktu z innymi osobami dla wielu jest trudny. Uratować nas może paczka przyjaciół lub druga połówka.
- Problemy z planowaniem czasu – pracując zdalnie sam określasz, ile tak naprawdę pracujesz. Często płacone masz za wykonanie danego zadania, a nie za ilość spędzonych nad nim godzin. Musisz nauczyć się organizacji czasu.
- Złe decyzje – pracując zdalnie, często możesz dokonać złej decyzji, podejmując się danego zlecenia. Pracujesz za długo, dostając zbyt małe wynagrodzenie. Decydując się na pracę z domu warto wprowadzić w życie zasadę Pareto 80/20.
Zarabianie przez internet – gdzie szukać ofert pracy zdalnej?
Przykładowe serwisy z ofertami pracy z domu:
- OLX.pl – oferty pracy można filtrować, wybierając opcję pracy zdalnej
- Pracuj.pl – jeden z największych portali z ofertami pracy
- Fiverr – jeden z największych serwisów z ofertami dla freelancerów
- Freelancer.pl – oferty z Polski oraz z zagranicy
- Useme.com – oferty z możliwością zapłaty za pośrednictwem serwisu
Serwisów z ofertami pracy jest naprawdę mnóstwo. Oprócz dedykowanych witryn ogłoszenia można także szukać na OLX, czy też grupach facebookowych. Z doświadczenia wiem, że a portalach dla freelancerów panuje wręcz chora konkurencja i stawki bywają mizerne.
Dlatego też zdecydowanie bardziej polecam szukanie ofert na OLX lub na facebooku, gdzie kontaktujemy się często bezpośrednio ze zleceniodawcą i możemy dogadać wszystkie niezbędne szczegóły. Liczyć też możemy na godne wynagrodzenie bez obaw o to, że ktoś nagle się wtrąci i zaproponuje niższą stawkę.
Zarabianie przez Internet – Forum
Niestety forum to już nieco relikt przeszłości, dlatego w zestawieniu znajdują się tylko dwa. Są one niemniej dość prężnie działające oraz posiadają dużą liczbę aktywnych użytkowników. Warto jednak uważać, zagłębiając się w różne działy i wątki. Niektórzy rozmawiają tam również o piramidach finansowych oraz wielu innych nie do końca uczciwych formach zarabiania. Nie ma co też ślepo kierować się wysokimi wynikami – najlepsze rezultaty osiągają profesjonaliści, którzy doskonale znają się na rzeczy.
- Zarabiam.com – jedno z największych polskich for internetowych związanych z zarabianiem przez internet
- Make-Cash.pl – kolejne duże forum z licznymi poradnikami oraz przykładami, głównie na zarabianie poprzez afiliacje
Wiele wiedzy i ciekawych dyskusji można znaleźć również na grupach na Facebooku. Tych jest naprawdę dużo, lecz często ich bolączką są liczne piramidy finansowe, spamowanie podejrzanymi ofertami MLM oraz innymi “wątpliwymi” metodami zarabiania. Dlatego znacznie lepiej poszukać nieco ukierunkowanych tematycznie społeczności:
- Grupa BogatyStudent – nasza grupa, w której również nie brakuje rozmów o pracy zdalnej
- Tygrysy Socialu – potężna grupa osób skupiających się na pracy w social media
- LCATS – ponad 100-tysięczna grupa fanów streetwearu, gdzie nie brakuje wiedzy odnośnie resellingu oraz sprawdzania autentyczności ciuchów
- Redaktorzy, korektorzy, edytorzy – łączcie się! – duża grupa dyskusyjna dla copywriterów i innych osób, pracujących z tekstem
To tylko kilka przykładów grup na FB, wartych odwiedzenia. Jeżeli znajdziesz interesującą formę pracy zdalnej, warto samodzielnie dokonać przeglądu grup o takiej tematyce, na pewno znajdzie się ich wiele.
Praca zdalna – dla kogo?
Jak widać, praca online z domu to często dość utopijna wizja, której wady możemy dostrzec często wtedy, kiedy już ją wprowadzimy w życie. Warto dokładnie przemyśleć, czy taki sposób na zarabianie nam odpowiada i jeśli tak – czy jesteśmy w stanie zaakceptować jego wady.
Pracę zdalną polecam przede wszystkim osobom, które są doskonale zorganizowane. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy często podróżują i tych, którzy chcą mieć jak największą kontrolę nad swoim trybem życia.
Jeżeli będziemy zdyscyplinowani i uporamy się z problemami pracy zdalnej, odwdzięczy się nam ona sporą wolnością, szerokimi możliwościami, a często także redukcją czasu pracy i większymi zarobkami. Jeżeli jest to możliwe, warto na początku samemu spróbować tej formy zatrudnienia i przekonać się, czy jest ona dla nas odpowiednia.
Pozdrawiam
PS Wiele osób pisze do nas z pytaniem od czego zacząć, jaką firmę otworzyć i skąd wziąć pomysł.
Ponieważ my nigdy nie mieliśmy z tym problemu (mamy aż za dużo pomysłów i wszystkich nie zrealizujemy), postanowiliśmy stworzyć wielki spis zawierający 97 POMYSŁÓW NA BIZNES.
Są to pomysły, które spokojnie nadają się na pierwszą firmę i w większości nie wymagają dużych nakładów inwestycyjnych. Niektóre z nich sami mieliśmy przyjemność realizować, a część wisiała na naszych listach i czekała na realizację w przyszłości.
Być może Ty z któregoś skorzystasz?
Odbierz BEZPŁATNIE ebook 97 Pomysłów na Biznes klikając TUTAJ.
PS: Skutkiem ubocznym tej lektury będzie pobudzenie Twojego myślenia.
Te artykuły mogą Cię zainteresować:
Mega dużo pomysłów jak wykorzystać nawet czas wolny i rozwinąć sie w którejś dziedzinie :)) wystarcza tylko chęci i zaparcie. Znam wiele osób które dzięki takiej pracy czują sie swobodniej niż jakby mieli pracować od-do