Folx-nowa-siec-gsm

W razie wszelkich wątpliwości – to nie jest artykuł sponsorowany. Niecałe dwa miesiące temu dowiedziałem się od znajomego o powstaniu nowej sieci komórkowej, która rzeczywiście jest inna niż wszystkie. Kompleksowo przetestowałem ich ofertę i muszę przyznać – warto. Nie ruszyła jeszcze kampania marketingowa, ponieważ cały czas projekt jest dopracowywany, jednak sieć już w pełni funkcjonuje. Dzięki temu możesz skorzystać z okazji, zanim dowie się „ulica”. W tym przypadku ma to spore znaczenie, bo może przynieść realne korzyści. Żyjemy w erze informacji, a informacja = pieniądz.

Czym jest FOLX?

Folx to po prostu sieć komórkowa, teoretycznie nic nad czym możnaby się ekscytować. Dodatkowo jest to wirtualny operator, czyli nie posiada własnej infrastruktury sieciowej i radiowej. Folx został stworzony przez właścicieli Play i korzysta z zasięgu właśnie tej sieci. Jak mówią sami założyciele jest to jednak oddzielna spółka działająca na własny rachunek.
Folx oferuje te same usługi co wszyscy – połączenia, smsy, mmsy, internet, jednak robi to w rzeczywiście innowacyjny sposób. Nowości, jakie tutaj spotkamy:

folx-operator-w-aplikacji

Pierwsza sieć komórkowa w aplikacji – sami tak o sobie piszą i to rzeczywiście prawda. Pobierasz aplikację i tam wykonujesz wszystkie czynności – nie ma chodzenia do żadnych punktów czy załatwiania spraw telefonicznie. Rejestrujesz się, przepisujesz numer, rezygnujesz, sprawdzasz stan konta – wszystko w aplikacji. A w razie pytań – dostępny jest chat.

folx-mozna-wybrac-numer

Sam wybierasz numer – masz możliwość przeniesienia numeru lub założenia nowego. Jeśli przenosisz – wszystko załatwisz przez aplikację. Jeśli chcesz nowy – masz fajną okazję, żeby wybrać jaki chcesz. W Folx startery nie są przyporządkowane do numerów telefonu. Po wyborze numeru i otrzymaniu startera aplikacja dopiero je ze sobą paruje. Numer możesz ustawić dowolny, ale z małym haczykiem. Wszystkie zaczynają się od cyfr 4500.

Folx-jak-dziala

Subskrypcyjny system płatności – znany np. z Netflixa czy Spotify. Podpinasz kartę bankową pod konto w aplikacji i nie musisz pamiętać o płaceniu rachunków. Raz w miesiącu Folx pobiera kwotę 29,99 zł i automatycznie odnawia Twoją subskrypcję. Jeśli chcesz zrezygnować – po prostu rezygnujesz, nie jesteś zobowiązany żadną umową. W ciągu 90 dni bez opłacania subskrypcji sieć dezaktywuje Twoją kartę SIM.

System dostarczania starterów – w aplikacji wybierasz dowolne miejsce dostawy, a kierowca dostarcza Ci starter teoretycznie w ciągu 15 minut. Startery rozwożą najczęściej kierowcy, którzy współpracują z Uberem. Jest to dla nich dodatkowa możliwość zarobku, niestety czasami są na tyle obłożeni zleceniami od Ubera, że na starter trzeba długo poczekać. Póki co mój czas oczekiwania i znajomych wynosiły: 3 minuty, 25 minut, 2 godziny. Usługa obowiązuje tylko w dużych miastach: Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu, Warszawie i na terenie konurbacji śląskiej.

Oferta sieci FOLX

folx-ile-kosztuje

Folx ma bardzo prostą ofertę i to również według mnie jest sporą zaletą. Nie orientuję się w ofertach wszystkich sieci, ale wydaje mi się, że jest to jedna z lepszych, jeśli nie najlepsza na rynku. Co miesiąc Folx z Twojej karty pobiera jest 29,99 zł i za tę cenę otrzymujesz:
– nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich krajowych sieci komórkowych,
– nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich krajowych sieci stacjonarnych,
– nielimitowane SMS-y/MMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych (SMS/MMS standardowy),
– transmisję danych w Polsce (APN Internet) – pakiet 20 GB,
– roaming w UE bez dodatkowych opłat – nie dotyczy Internetu: miesięczny limit danych w roamingu wynosi 1,51 GB (potem 0,04 zł za 1 MB).

Użytkownicy, którzy przenoszą numer z innej sieci nie płacą żadnych dodatkowych opłat. Jeżeli zakładasz nowy numer Folx pobiera 9,99 zł jako opłata startowa, która zasila Twoje konto w aplikacji. Poza opłatą startową sporym minusem jest możliwość posiadania tylko jednego numeru na jedną osobę. Ale to może niedługo się zmienić – informacja z chata.

Jak można na tym zarobić?

folx-ile-mozna-zarobic

Kod do FOLX: 07496660

Jak znasz już zasady panujące w Folx mogę powiedzieć Ci, co mnie najbardziej przekonało do tej sieci. Folx poza fajnymi nowościami i dobrą ofertą wprowadził system poleceń, dzięki któremu jesteś w stanie niewielkim nakładem sił zapewnić sobie sporą oszczędność pieniędzy. Co najmniej 99% osób czytających ten artykuł posiada telefon i raz w miesiącu opłaca dostęp do sieci za 10, 30 czy 50 zł. Mnożąc to w skali roku czy dwóch wychodzi kwota, która warto zaoszczędzić. Dołączając do Folx automatycznie zostajesz zapisany do programu afiliacyjnego i dostajesz swój indywidualny kod. Jeżeli jakaś osoba poda Twój kod przy rejestracji – obaj dostaniecie bezpłatny miesiąc subskrypcji. Sytuacja win-win, metoda niemal identyczna jak w Uberze. Co najlepsze, nie ma górnego limitu bezpłatnych miesięcy subskrypcji, więc w zasadzie możesz mieć bezpłatną sieć nawet “dożywotnio”.

Jeżeli uważasz, że dzięki mnie dowiedziałeś się czegoś wartościowego możesz podać mój kod. Nic na tym nie stracisz, a nawet zyskasz wspomniany miesiąc bezpłatnej subskrypcji.

Mój kod: 07496660

Folx widać, że sporo elementów zapożyczył z Ubera i myślę, że wyjdzie im to na dobre. Polecam założyć sobie numer w tej sieci, przetestować na własnej skórze i zaprosić kilku znajomych, żeby zaoszczędzić na telefonie. W najbliższym czasie ruszy duża kampania marketingowa realizowana przez Folx, dlatego warto puścić informację zanim zrobią to media 🙂

Bartosz

PS Z myślą o przedsiębiorczych studentach założyliśmy zamkniętą grupę na facebooku, na której jest już ponad 6500 osób. Służymy tam radą każdemu, kto chce rozwijać swój biznes i karierę. Dołącz do nas: Link do grupy: LINK DO GRUPY

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Poprzedni artykuł35 Nazw Znanych Firm – Co oznaczają i Jak powstały?
Następny artykułJak dobrze zarobić w Dzień Kobiet? – Biznes Kwiatowy od A do Z
Pierwszą firmę założyłem w wieku 17 lat. Pomimo, że szybko okazała się niewypałem, była świetnym impulsem do zaangażowania się w przedsiębiorczość. Od tego czasu stale wymyślam i realizuję projekty biznesowe i społeczne. Działam w roli lidera już od czasów licealnych, kiedy byłem przewodniczącym samorządu szkolnego. Prowadzę działalność zajmującą się organizacją eventów, m. in. pod markami Drugi Termin i Nightlife. Aktualnie realizuję się również jako autor i współzałożyciel projektu BogatyStudent.pl oraz zdobywam doświadczenie w branży odnawialnych źródeł energii. Wiążę się to z moimi zainteresowaniami, wykształceniem i planami na przyszłość. Jestem studentem i jednocześnie absolwentem AGH, posiadam tytuł inżyniera energetyki. Aktualnie rozwijam agencję marketingu internetowego - Coconut Agency.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here